پیام مدیر عامل

امروز بیکاری و رفع مشکلات اقتصادی مهمترین و بارزترین مشکل مردم این مرزوبوم است و باید مسئولین و مدیران کشور برای رفع این مشکل اقدامات اساسی را انجام دهند. همکاری، وحدت و تعامل فکری از جمله راهکارهای اساسی برای پیشبرد برنامه های مختلف اقتصادی  و فرهنگی  در جامعه است و مسئولان دستگاه های اجرایی باید با خدمت خالصانه و با شور و انگیزه گرایش خدمت به مردم را داشته باشند و در جهت تحقق مطالبات مردمگام بردارند.

امروز وحدت بین دستگاه ها و خادمان ملت، مهمترین شرط تحقق اقتصاد مقاومتی است. نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، وزراء، مسئولین لشکری  و کشور باید با تعامل و همگرایی فکری، در جهت رشد و پیشرفت کشور گام بردارند.

وجود وحدت و انسجام ملی اجرای برنامه های اقتصادی را تسریع و توطئه دشمنان را خنثی می کند. با توجه به تحولات منطقه ای، احتمال تشدید تجریم اقتصادی و یا صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی از سوی نظام استکبار وجود دارد که با وحدت و انسجام ملی می توان همانند گذشته بر این توطئه ها غلبه کرد. رهبر معظم انقلاب به خوبی تحولات منطقه را رصد کرده و بر مسابل داخلی و خارجی اشراف دارند و بر همین اساس مسیر حرکت کشور تعیین فرمودند. علی رغم فعالیتهای خوبی که در کشور در طول سالیان پس از انقلاب اسلامی صورت گرفته، ما همچنان با مشکلاتی چون بیکاری و فقر مواجهیم که سال رونق تولید فرصت مناسبی برای کاهش و رفع این مشکلات است. امروزه باید اراده را قوی کنیم و با وجدت و همدلی، تبعیت از فرمایشات رهبری  و همکاری دولت، مجلس و مردم کارها را به پیش بریم و از این شرایط و مشکلات عبور کنیم.

انسجام، همگرایی و هماهنگی کامل مسئولان یکی از موثرترین تصمیم هایی است که برای مدیریت بهینه در کشور باید اتخاذ شود، در همین راستا مسئولان و مدیران ارشد باید در موضوع های حاد کشور یکدیگر را همراهی و پشتیبانی کنند، قوه قضائیه پشتیبان قوه مجریه و قوه مجریه همگام و همراه قوه مقننه و همه با هم برای مردم گام بردارند.

همگرایی به عنوان مهمترین استراتژِی است. در واقع هر چه تبادل نظر، گفتگو، نشست و همگرایی بین سران قوا و مسئولان افزایش یابد، این اتفاق مبارک زودتر و بهتر رخ خواهد داد.

متاسفانه هم اکنون هر کدام از دستگاه ها روش خود را دنبال می کنند و عدم هماهنگی این دستگاه ها خسارت و آسیب به مردم است.

شرط موفقیت در گام دوم انقلاب را روی آوردن به مدیریت انقلابی و جهادی است و اگر می خواهیم در گام دوم انقلاب به موفقیت های بیشتر دست یابیم باید در کنار عقلانیت و معنویت به مدیریت انقلابی و جهادی نیز توجه کنیم. همه مسئولان باید بدانند که دغدغه اصلی مقام معظم رهبری، ارتقاء سطح معیشت مردم است و اگر مسئولی این دغدغه را نداشته باشد، قطعا از مردم و برخاسته از مردم نیست.

رشد اقتصادی در گروه مدیریت جهادی کشور است و لازمه تحقق مدیریت جهادی، حضور مدیران توانمند است. توجه به سرمایه های انسانی، حرکت در مسیر برنامه ای منسجم و تدوین اطلس سرمایه گذاری هدفمند و نیز زیر ساخت های نیل به این هدف است.

هر گاه به سرمایه های انسانی یک محموعه توجه جدی شده و افراد صاحب فکر با هم اندیشی  و هم فکری یکدیگر قدم برداشته اند، تحولات شگرف در سطحی گسترده به وجود آمده است.

در حوزه مسائل داخلی راهی جز وحدت مسئولین و توجه به حل مشکلات مردم نداریم امروز حتی رقابت های سیاسی و بسیاری از معضلات اجتماعی و فرهنگی نیز تحت الشعاع مسائل اقتصادی کشور قرار گرفته است. دولت باید به شعارها و برنامه های خود برای حل مشکلات اقتصادی کشور عمل کند و در این راه با بکارگیری مدیران با انگیزه و توان و تخصص کافی را در دستور کار قرار دهد.

امروز اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به طور صحیح در ملاقات های مسئولان با رهبر معظم انقلاب همواره مورد تاکید قرار گرفته و می گیرد.

امروز اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به طور صحیح در ملاقات های مسئولان با رهبر معظم انقلاب همواره مورد تاکید قرار گرفته و می گیرد. توانمند سازی بخش خصوصی و مردمی کردن اقتصاد به معنای واقعی حمایت از تولید کنندگان در مقابل واردات بی‌رویه و برخورد با مشکل قاچاق، بهبود فضای کسب و کار، رفع موانع اشتغال و عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی راهبردی اساسی پیش روی دولت است که باید بیش از پیش به آن توجه کنند.

حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در باب وحدت می فرمایند: حفظ اتحاد و همدلی،یکی دیگر از وظایف ماست. بارها عرض کرده ایم که بین مسئولین باید اتحاد و همدلی باشد. سه قوه و دیگران باید با هم همدل باشند، همگام باشند، همدست باشند؛ ولو یک جاهایی اختلاف نظرهایی دارند. اختلاف نظر اشکالی ندارد؛ اما بایستی در جهت گیری های نظام و کشور  و انقلاب پشت به پشت یکدیگر بدهند. دست یکدیگر را محکم بفشرند و به پیش بروند؛ هم اینها، هم مردم با هم، هم مردم با مسئولین. این اتحاد و همدلی، علاج قطعی بسیاری از مشکلاتی است که در کشور وجود دارد.

کاوه پزشک